Stranica Predstavnika poljske nacionalne manjine Grada Zagreba / Strona Przedstawiciela Polskiej Mniejszości Narodowej Miasta Zagrzebia

6. siječnja 2015.

Poljak nastupio na sljemenskom slalomu / Polak wystąpił w slalomie na górze Sljeme

Na muškoj utrci slaloma na zagrebačkom Sljemenu, koja se održala 6. siječnja 2015., nastupio je i jedan Poljak. Dvadesetogodišnji Michał Jasiczek iz Lublina član je kluba Sna Ski Team Zakopane i u prvoj vožnji startao je s rednim brojem 77.  Nažalost, nije se uspio kvalificirati u drugu vožnju. Jasiczek je nastupio na Sljemenu i 2013. godine. Taj poljski skijaš sudjelovao je na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju 2014. godine i aktualni je prvak Poljske u slalomu.

Na górze Sljeme niedaleko Zagrzebia odbył sie 6 stycznia 2015 r. męski slalom, w którym wziął udział Polak Michał Jasiczek. Zawodnik z Lublina, członek Sna Ski Tea Zakopane startował z numerem 77. Niestety, nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu. Wczorajszy występ Jasiczka na górze Sljeme nie był pierwszy; brał on udział w zajzdach w 2013 roku. Michał Jasiczek uczestniczył w Zimowich Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi i jest mistrzem Polski w slalomie (2014 rok).