Stranica Predstavnika poljske nacionalne manjine Grada Zagreba / Strona Przedstawiciela Polskiej Mniejszości Narodowej Miasta Zagrzebia

10. ožujka 2017.

Obchody 8 marca Dnia kobiet/Obilježavanje Dana žena

W organizacji Przedstawiciela Polskiej Mniejszości Narodowej Miasta Zagrzebia w nowej siedzibie przy Savskiej 34/36 PTK "M.Kopernik" odbyły się obchody  najważniejszego święta dla każdej kobiety- Dzień Kobiet 8 marca.  Na początku w swoim zwracaniu się do obecnych organizator spotkania pani Walentyna Lončarić wspomniała o historii powstania Dnia kobiet jak i o znanych Polkach zasłużonych za polską kulturę i naukę.  Uroczystość odbyła się właśnie na 8 marca a mieliśmy i specjalnych gości: panią Agatę Kozłowską- Konsul Rzeczypospolitej Polski w Zagrzebu oraz panią Paulinę Bielską zastępcą Konsula które swoim przybyciem uświetniły uroczystość. Było na słodko i wesoło. Zresztą jak mówi powiedzenie: Obraz wart więcej niż tysiąc słów.
U organizaciji Predstavnika poljske nacionalne manjine Grada Zagreba u novom sjedištu Poljske kulturne udruge "M. Kopernik" na Savskoj 34/36 održao se susret povodom najvažnijeg dana za svaku ženu- Međunarodnog dana žena. Na početku svog obraćanja organizator susreta gospođa Walentyna Lončarić podsjetila je na povijest nastanka Dana žena kao i o poznate Poljakinje zaslužne za razvoj poljske kulture i znanosti. Priredba se održala upravo 8. ožujka a imali smo i posebne goste gospođu Agatu Kozlowsku - Konzulicu Republike Poljske u Zagrebu i gospođu Paulinu Bielsku zamjenicu Konzulice koje su svojim prisustvom uveličale priredbu. Bilo je veselo i slatko. Kako poslovica kaže "Slika vrijedi tisuću riječi".

Više slika možete pogledati na https://www.facebook.com/ptkkopernik/ (fot. Ewa Zrno)

Nema komentara:

Objavi komentar

Napomena: komentar može objaviti samo član ovog bloga.